KONST / Litografier / Färglitografi 13139297
*
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 12:06:32
1
Vinnande bud
13/3 11:22:16
2
300 kr
13/3 11:22:16
1
350 kr (Budbetjänt)
13/3 11:23:28
2
450 kr
13/3 11:23:28
1
500 kr (Budbetjänt)
13/3 11:25:02
2
600 kr
13/3 11:25:02
1
700 kr (Budbetjänt)
13/3 16:42:38
3
800 kr
13/3 16:42:38
1
(budbetjänt)
15/3 21:19:01
1
justering av budtak
16/3 14:17:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
*
Lennart Nilsson
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1313 9297
Lennart Nilsson
(1922-2017), Sverige
Färglitografi, Ett ägg. Signerad, numrerad 32/250,1975,70x50 cm
Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 12:06:32 | 1 | Vinnande bud |
13/3 11:22:16 | 2 | 300 kr |
13/3 11:22:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:23:28 | 2 | 450 kr |
13/3 11:23:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/3 11:25:02 | 2 | 600 kr |
13/3 11:25:02 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
13/3 16:42:38 | 3 | 800 kr |
13/3 16:42:38 | 1 | (budbetjänt) |
15/3 21:19:01 | 1 | justering av budtak |
16/3 14:17:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ett ägg färglitografi grafik lennart nilsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45